Prawo rodzinne i spadkowe

Jedną z głównych specjalizacji Kancelarii jest świadczenie usług prawnych z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że postępowania w takich sprawach nigdy nie są łatwe, potrafią ciągnąć się latami i budzić wiele emocji. Prawo rodzinne i spadkowe dotyka delikatnych sfer w życiu człowieka, dlatego poza wiedzą i doświadczeniem, niezbędne są wyczucie i wyrozumiałość w stosunku do Klientów borykających się z rozpadem rodziny czy burzliwym postępowaniem spadkowym.

Prawo rodzinne - Oferta

Zakres usług Kancelarii w obszarze prawa rodzinnego obejmuje w szczególności pomoc prawną w zakresie:

 1. rozwodu,
 2. separacji
 3. władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem,
 4. alimentów,
 5. podziału majątku,
 6. spraw związanych z pochodzeniem dziecka,
 7. eksmisji byłego małżonka,
 8. małżeńskich ustrojów majątkowych.
prawo-rodzinne

Adwokat od prawa rodzinnego

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami adwokata od prawa rodzinnego, mogą Państwo skorzystać z oferty naszej kancelarii. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w tej gałęzi prawa, która pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wieloletnia praca na rzecz Klientów korzystających z naszej oferty sprawiła, że jesteśmy w stanie nie tylko zaproponować porady prawne, ale również reprezentować Państwa na salach sądowych. Do wszelkich spraw podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, a w związku z tym, że zagadnienia związane z prawem rodzinnym są często wyjątkowo trudne i wywołujące skrajne emocje, mogą Państwo liczyć na pełne zrozumienie naszych prawników. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących oferty, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy rzeczowych odpowiedzi na wszelkie pytania.

Adwokat od podziału majątku na warszawskiej Woli

Rozwód bądź separacja często wiąże się ze sporami dotyczącymi rodzinnego majątku. We wspomnianych sytuacjach strony nierzadko mają problem ze znalezieniem nici porozumienia. Jeśli znaleźli się Państwo w podobnym położeniu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Nasi adwokaci od podziału majątku, którzy dostępni są na warszawskiej Woli, pomogą Państwu w omawianych sprawach. Dołożą oni wszelkich starań, aby obrać najkorzystniejszą ścieżkę postępowania i osiągnąć satysfakcjonujący Państwa rezultat. Warto zaznaczyć, że w przypadku omawianych spraw istotnych jest kilka czynników. Chodzi między innymi o majątek osobisty stron przed wstąpieniem w związek małżeński, a także jego zwiększanie po zawarciu związku. Jeśli zatem zależy Państwu na doświadczonych pełnomocnikach, którzy poradzą sobie nawet w przypadku najbardziej zawiłych i trwających wiele lat procesach, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Adwokat od spraw spadkowych

Sprawy dotyczące spadku często wywołują wiele emocji i są źródłem rodzinnych konfliktów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że procesy dotyczą dorobku życia zmarłego, który może obejmować duże sumy pieniędzy czy inny, niemało warty majątek. Ze względu na zawiłość przepisów, tego rodzaju sprawy mogą trwać nawet wiele lat, dlatego warto, aby w sali sądowej stronę reprezentował doświadczony adwokat od spraw spadkowych. Pomaga to bowiem w osiągnięciu korzystnego rezultatu. Jeśli zatem szukają Państwo wspomnianej osoby, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej kancelarii. Jej siedziba mieści się w Warszawie na Woli, ale z naszych usług mogą skorzystać mieszkańcy całej stolicy oraz innych miejscowości. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt.

Prawo spadkowe - Oferta

prawo-spadkowe

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mariusza Kalejty świadczy profesjonalne usługi prawne w obszarze prawa spadkowego, w szczególności oferuje pomoc prawną w sprawach:

 1. o stwierdzenie nabycia spadku,
 2. przyjęcie i odrzucenie spadku,
 3. o dział spadku,
 4. o zachowek,
 5. zabezpieczenia spadku i spisu inwentarza,
 6. uznania testamentu za nieważny,
 7. wydziedziczenia,
 8. uznania za niegodnego dziedziczenia,
 9. wykonania zapisu lub polecenia,
 10. związanych z długami spadkowymi.

Sprawy o stwierdzenie nabycia spadku

Niejednokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której zmarła osoba nie sporządziła testamentu. W takich przypadkach wyznaczenie osoby dziedziczącej majątek nie zawsze jest jednoznaczne. Wówczas konieczne jest ustalenie osób, którym przysługuje prawo do otrzymania spadku, a także określenie jego części. Jeśli omawiana sytuacja przytrafiła się właśnie Państwu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Reprezentujemy bowiem Klientów będących stronami w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku. Posiadamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że zastosujemy wszelkie możliwe sposoby, aby osiągnąć korzystny rezultat. Warto dodać, że nasi adwokaci dla cudzoziemców, mogą również reprezentować osoby niebędące obywatelami Polski.

Skontaktuj się z nami

W zakresie prawa rodzinnego i spadkowego, Kancelaria oferuje usługi świadczone w sposób profesjonalny i rzetelny, poparty fachową wiedzą i praktycznym doświadczeniem. Do każdej sprawy podchodzimy wnikliwie i z zaangażowaniem dążąc do wypracowania najkorzystniejszej strategii procesowej.

Wiemy, że gwarancją osiągnięcia oczekiwanych przez Klienta rezultatów jest właściwa ocena jego sprawy, uwzględniająca wszystkie okoliczności – specyfika spraw rodzinnych i spadkowych wyłącza często racjonalne podejście i chłodną ocenę sytuacji – dlatego kładziemy nacisk na rozmowę, udzielanie wyczerpujących wyjaśnień i wyrozumiałość w stosunku do Klienta borykającego się z trudnościami w życiu osobistym.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mariusza Kalejty świadczy usługi w Warszawie oraz na terenie całej Polski. Zachęcamy do kontaktu z Kancelarią – oferujemy również porady telefoniczne i online. Porozumiewamy się również w językach angielskim, ukraińskim, rosyjskim i gruzińskim.

Menu