Adwokaci od prawa pracy – Warszawa Wola

Praca zawodowa często wypełnia znaczną część czasu w życiu przeciętnego człowieka. Stosunki między pracodawcami i pracownikami reguluje obszerna dziedzina prawa skupiona między innymi w Kodeksie pracy i powiązanych z nim ustawach. Z uwagi na specyfikę przepisów regulujących prawo pracy, nierzadko obie strony stosunku pracy potrzebują fachowego wsparcia w celu właściwego zabezpieczenia swoich interesów. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani uzyskaniem profesjonalnej pomocy zapraszamy do skorzystania z oferty naszych adwokatów od prawa pracy, z którymi można spotkać się w naszej kancelarii na warszawskiej Woli. Posiadamy bogate doświadczenie i niezbędną wiedzę powalającą nam na świadczenie tego rodzaju usług. W przypadku chęci umówienia wizyty, prosimy o kontakt. Dzięki temu dopasujemy dogodny dla Państwa termin.

Oferta

Kancelaria świadczy usługi prawne na rzecz zarówno pracodawców, jak i pracowników. Zakres usług obejmuje w szczególności pomoc w:

  1. dochodzeniu roszczeń z tytułu wypadku przy pracy,
  2. ustaleniu istnienia stosunku pracy
  3. sprawach wynikłych na tle mobbingu i dyskryminacji
  4. dochodzeniu roszczeń wynikających z nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę;
  5. dochodzeniu świadczeń pracowniczych,
  6. reprezentowaniu pracowników w postępowaniach przed sądem pracy.

Kancelaria świadczy również bieżące doradztwo prawne pracodawcom oraz udziela porad prawnych pracownikom w ich sprawach.

prawo-pracy

Dochodzenie roszczeń z tytułu wypadku przy pracy

Istnieje wiele zawodów, których podejmowanie wiąże się z wysokim ryzykiem wypadku. Niezależnie jednak od tego na jakim stanowisku są Państwo zatrudnieni, w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, mogą Państwo skorzystać z usług naszej kancelarii. Specjalizujemy się bowiem między innymi w dochodzeniu roszczeń z tytuły wypadku przy pracy. O co mogą ubiegać się w takim przypadku osoby poszkodowane? Ściśle regulują to przepisy prawa, z których jasno wynika, że pracownikom przysługuje między innymi:

  • zasiłek chorobowy,
  • świadczenie rehabilitacyjne,
  • pokrycie kosztów leczenia,
  • renta z tytułu niezdolności do pracy.

Jeśli nie mogą Państwo uzyskać wyżej wymienionych świadczeń, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a dołożymy wszelkich starań, aby mogli Państwo otrzymać należne Wam środki. Warto dodać, że nasi adwokaci od odszkodowań pomagają także w uzyskaniu jednorazowej wypłaty środków za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Pełnomocnictwo w sprawach o mobbing i dyskryminację

Nasi adwokaci mogą również występować w roli pełnomocników osób w sprawach o mobbing i dyskryminację. Niestety do tego typu sytuacji dochodzi coraz częściej. Zdarzają się one zarówno w dużych zakładach pracy, jak i mniejszych firmach zatrudniających jedynie kilka osób. Jeśli zatem są Państwo ofiarami mobbingu lub dyskryminacji, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeśli jednak chcą Państwo jedynie zasięgnąć porady prawnej, również możecie liczyć na naszą pomoc. Oferujemy bowiem merytoryczne wsparcie, które pozwoli Państwu zgromadzić niezbędną wiedzę, dzięki której łatwiej będzie dochodzić roszczeń. Warto dodać, że posiadamy również adwokatów do spraw cudzoziemców, dlatego jeśli są Państwo obcokrajowcami pracującymi na terenie Polski, również możecie skorzystać z naszych usług.

Reprezentowanie pracowników i pracodawców w postępowaniach przed sądem pracy

Adwokaci, których zatrudniamy świadczą kompleksowe usługi na rzecz swoich Klientów. Dzięki temu na Państwa życzenie możemy reprezentować Was w postępowaniach przed sądem pracy. Nasza oferta skierowana jest zarówno do pracowników, jak i pracodawców. Na czym dokładnie polega nasza rola w sprawach? W przypadku pierwszej z wymienionych grup pomagamy między innymi w uzyskaniu odszkodowań, wypłaty zaległego wynagrodzenia czy zapłaty za świadczenie pracy w godzinach nadliczbowych. Jeśli chodzi o pracodawców to dzięki nam, mogą ubiegać się oni na przykład o odszkodowanie za szkodę na rzecz firmy wywołaną przez pracownika lub o zwrot niesłusznie wypłaconego wynagrodzenia. Niezależnie od tego, w której z grup znajdują się Państwo, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

W ramach usług prawnych świadczonych przez Kancelarię w obszarze prawa pracy oferujemy przede wszystkim wnikliwą i dokładną analizę każdej sprawy, a następnie wyczerpującą poradę na temat wszelkich możliwości działania. Dokładamy wszelkich starań, aby obrać jak najkorzystniejszą strategię dla Klienta – jakość świadczonej pomocy prawnej to efekt posiadanej fachowej wiedzy, elastyczności we współpracy, a także umiejętności poszukiwania rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta.

Kancelaria Adwokacka Adwokata Mariusza Kalejty świadczy usługi w Warszawie i na terenie całej Polski. Zachęcamy do kontaktu z Kancelarią – oferujemy również porady telefoniczne i online. Mówimy po ukraińsku, rosyjsku, angielsku i gruzińsku.

Menu