pl | en
Reprezentacja w sądach
udzielanie porad prawnych
sporządzanie apelacji, pism i odwołań
więcej...
Obsługa prawna
Kompleksowa obsługa prawna osób fizycznych i podmiotów gospodarczych
więcej...
Jakość
Wysoka jakość świadczonych usług
więcej...
Doświadczenie
Doświadczenie, zaufanie, rzetelność i profesjonalizm.
więcej...

Artykuły i Opinie

Strona 1 z 3  > >>

Porady Fakt - 08.09.2011

1. Kiedy miałam 4 lata moi rodzice rozstali się. Mój ojciec wraz z siostrą pozostał na gospodarstwie na wsi, a ja z mamą przeniosłyśmy się do miasta. Ojciec umarł w 1997 r., nie zostawił żadnego testamentu, nie żyje już także mama. Proszę o poradę, czy mi się coś należy z majątku po ojcu (gospodarstwo rolne ok. 4 ha, budynki gospodarcze, 4 ha lasu)? W sądzie w Hrubieszowie powiedzieli mi, że mi się nic nie należy. Czy to jest możliwe?

Więcej >
Porady Fakt - 30.07.2010

Mam pytanie do prawnika. Mój mąż dostał przed ślubem od babci mieszkanie w darowiźnie. Jesteśmy małżeństwem od dwóch lat ale coś się między nami nie układa od pewnego czasu. Czy w razie rozwodu będzie mi się coś z tego mieszkania należało? Mąż mówi, że nic nie dostanę, bo to mieszkanie z czasów kawalerskich. Czy to prawda?

 

Więcej >
Porady Fakt - 29.03.2011

1. Jesteśmy z mężem współwłaścicielami mieszkania spółdzielczego o powierzchni 34 m2. Ponieważ nie mamy dzieci, chcielibyśmy sporządzić testamenty, w których mąż zapisze swój majątek mi, a ja jemu. Proszę o poradę, czy taki testament musi napisać i przechowywać notariusz? Jeśli nie – jak mają wyglądać?

Więcej >
Porady Fakt - 29.01.2010

1. W 2005 roku zmarł mój mąż. Głównym składnikiem majątku po nim był dom, w którym mieszkam z córką, wart ok. 30.000 zł. Do dziedziczenia po zmarłym z ustawy powołano mnie, naszą córkę oraz córkę męża z poprzedniego związku. Na mocy postanowienia sądu nabyłyśmy spadek po 1/3 każda. Córka męża nie utrzymywała i nie utrzymuje z nami kontaktów, nie przyjęła też 5.000 zł, które chciałyśmy jej przekazać, jako spłatę jej części udziału w domu. Zażądała 12.00 zł. Co robić? Planujemy remont domu i musimy uzyskać zgodę córki męża na wszystkie czynności.

Więcej >
Porady Fakt - 25.03.2010

1. Jak napisać skargę na przewlekłość postępowania w sądzie i jakie przepisy regulują tę materię?

Więcej >
Porady Fakt - 22.12.2011

Po mojej śmierci zobowiązałam siostrę do oddania mojego ciała do doświadczeń w klinice. Mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim. Gdzie w pobliżu znajduje się taka klinika i jak ich powiadomić o tym?

Więcej >
Porady Fakt - 22.09.2011

1. Moja matka zapisała w testamencie swoje mieszkanie swojej wnuczce (córce mojej nieżyjącej siostry). Czy w takim razie mogę ubiegać się o zachowek? Mama zmarła w listopadzie 2009 r., a mieszkanie stanowiło właściwie cały jej majątek.

Więcej >
Porady Fakt - 22.01.2010

1. We wrześniu 2009 r. rozwiodłem się z żoną, jednak sąd w wyroku rozwodowym nie rozstrzygnął o sposobie korzystania z mieszkania. Dodam, że mieszkanie jest moją wyłączną własnością, jeszcze z okresu przedmałżeńskiego. Czy była żona ma prawo w nim mieszkać? Czy mogę żądać, żeby się wyprowadziła?

Więcej >
Porady Fakt - 20.06.2011

1. Kilka lat wstecz podczas rozprawy sądowej sąd wydał postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku po moim ojcu. Dwa miesiące temu odnalazłem jednak testament ojca, o którym dotąd nie wiedziałem, a który przekazuje mnie większość pozostałego po nim majątku. Proszę o poradę co mam teraz zrobić.

Więcej >
Porady Fakt - 19.03.2012

1. Jestem właścicielką lasu. Mam problem z sąsiadkami, które korzystają z mojego lasu – zbierają grzyby, jagody i darń, a potem handlują tym co zebrały na targu. Kiedyś zwróciłam im na to uwagę, że las jest prywatny, ale w odpowiedzi na to od jednej usłyszałam, że las jest dla każdego i będzie przychodziła kiedy będzie jej pasować, a na dodatek na drugi dzień okazało się, że mam poniszczone kilka drzew. Boli mnie to, że ja płacę podatek od nieruchomości do gminy, a ludzie przychodzą i czują się jak u siebie. Czy oni mają prawo wstępu i czy jest jakiś artykuł kodeksu, żeby im tego zabronić. Las nie jest niestety ogrodzony.

Więcej >
Kontakt
Kancelaria Adwokacka
Adwokat Mariusz Kalejta
ul. Skierniewicka 14/81
01-230 Warszawa
Tel. kom.: 795 920 620
Tel. kom.: 693 216 620
E-mail: biuro@kbg-adwokaci.pl